O NAS

Punca to coś, z czym styka się większość ludzi na co dzień, a nie wie co to jest. To narzędzie do wybijania znaku złotniczego lub pobierczego, więc na każdej złotej lub srebrnej biżuterii zostawia swój ślad.

Architekci wnętrz Ewelina Polak i Michał Gluszak:
Współpracujemy ze sobą od lat i łączy nas podobna wrażliwość. Trochę niezależna od mody i utartych schematów. Opatrzone, sześcienne formy to dla nas nuda. Naszą bolączką jest to, że w Polsce wciąż niezły zbyt mają rzeczy bardzo brzydkie; że w Sukiennicach nawet ciupagi są chińskie. Że niewiele jest miejsc promujących tylko polskie wzornictwo. Zalewa nas morze tandety, która rozpada się w rękach. Gdzie się podziało polskie rzemiosło? Czy naprawdę jest tak beznadziejnie? Otóż nie! Są w Polsce perły, tylko trzeba je znaleźć i promować. Ruszyliśmy w Polskę i rozpoczęliśmy połów.

Tak w skrócie powstał pomysł na galerię PUNCA. "Puncujemy" swoim logo wyselekcjonowane przedmioty. Święta zasada: Tylko polskie produkty. Począwszy od nowoczesnej biżuterii świetnych projektantek, przez eleganckie kryształy huty Julia, porcelanę Krzysztof i autorskie rzeźby grafiki i obrazy, aż po obrusy i meble naszego autorstwa. 

Dopóki starczy nam sił, będziemy ambasadorami polskiej sztuki i wzornictwa. 

 

 


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl